ידיעון עמותת חיל האויר
17.2.2013

לחברי העמותה שלום רב,

עמותון
לפני כשבועיים הופץ עמותון דו"ח שנתי 2012 עם פירוט עקרי הפעילויות שלנו.
לקריאת העמותון
הקש כאן
 

הכנס השנתי  2012
הכנס נערך ביום חמישי, 3.1.2013. והיה בסימן "נשים בחיל האויר", סיפורן של פורצות הדרך.  הנעימו לנו להקת ותזמורת חיל האויר, נורית הירש, אילנית, ירדנה ארזי ורבקה זהר.

היה ערב מדהים

קצת תמונות

  

    

 

 

 

 

 

ערב מורשת 2013
הערב יתקיים ביום חמישי, 6.6.2013 בבסיס חיל האויר פלמחים ויהיה בנושא:
"מורשת מסוקי הקרב  (מסק"ר)" התחלנו כבר בהכנות
נא רשמו ביומן.

כנס החלל הבינלאומי השנתי השמיני על שם אל"מ אילן רמון
מכון פישר קיים את הכנס בבית חיל האויר בתאריכים 29-31.2.2013
בכנס השתתפו נציגים מ - 12 סוכנויות חלל בעולם כולל ראש נאס"א.
לתוכנית ולהאזנה להרצאות הכנס הקש כאן

מרוץ ראש העין
בתאריך: 12/4/2012 יתקיים בראש העין המרוץ השלישי לזכרו של הטיס
רס"ן שי דנור-דדון ז"ל.
לפרטים נוספים והרשמה הקש כאן


שישי אסטרטגי
בתאריך  19.4.2013  תיערך הרצאה בהיכל אומנויות הבמה הרצליה  בית חיל האויר  בנושא "מהפכות האביב הערבי: האם צומחת בעולם המוסלמי מנהיגות מזן חדש? ומה הן ההשלכות לגבי מנהיגות ערביי ישראל?"
ירצו: פרופ' עוזי רבי, ראש החוג להיסטוריה של המזרח תיכון ואפריקה, אוניברסיטת תל-אביב, פרופ' מוסטפא כבהא, האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ד"ר מיכל יערי.
 

לפרטים והזמנת כרטיסים (20 אחוז הנחה לחברי עמותת חיל האויר) יש להתקשר למשרדי ההיכל בטלפון  1-700-70-29-29 .
 

ברכת חג פורים שמח

יעקב (ג'קי) שפורן
מנכ"ל העמותה

------------------------------------------------------------------------
 

חדש בחיל האויר 
באדיבות אתר האינטרנט של חיל האויר

להרחבה וקריאת הידיעה במלואה הקש על הטקסט
 

דצמבר 2012
 

כך נראתה 2012
רגע לפני שמסתיימת השנה האזרחית, חיל-האוויר לוקח צעד לאחור ומסכם: רכישת מטוסים חדשים, סיוע ברחבי העולם, שיתופי פעולה ומבצע צבאי ברצועת עזה מה עוד עשה חיל-האוויר בשנת 2012?
 

עליונות אווירית גם בחידון התנ"ך העולמי
לראשונה מזה עשרות שנים, חודשה המסורת של חידון התנ"ך העולמי למבוגרים. במקום הראשון זכה סמל רפאל מיוחס: בן 26, בעל משפחה ותוכניתן ביחידת המחשבים של חיל-האוויר. "גם איש מחשבים יכול להיות רב", הוא קובע
 

פרס הרמטכ"ל: חה"א זכה ב-6 מתוך 9 קטגוריות
חיל-האוויר קטף שש זכיות מתוך תשע קטגוריות בפרס הרמטכ"ל ליחידות מצטיינות, חמש מהן במקום הראשון. בין הזוכים היו טייסת הנחשון, כנף ההגנה האקטיבית ויחידת האחזקה האווירית, שיזמה פרויקט "אח בוגר" לבני העדה האתיופית. "שואפים רחוק"

ינואר  2013  

קצינים חדשים בחה"א: "אתם העתיד של החיל"
כמעט 100 קצינים עמדו על רחבת המסדרים בבסיס עובדה וקיבלו ממפקד חיל-האוויר את הדרגות הראשונות שלהם. ביניהם ניצבה גם סג"ם עדי, מצטיינת נשיא וקצינת מבצעים טרייה במערך ההגנה האווירית: "מסלול מאתגר עם השפעה ואחריות. נלחמתי על זה"

כרעם ביום בהיר: 15 שנות מבצעיות למטוסי ה -F-15I
לפני 15 שנה, 3000 אנשים הגיעו לבסיס חצרים כדי לצפות בנחיתתו של מטוס הקרב המתקדם ביותר של חיל-האוויר: ה"רעם". הגעת מטוסי ה-F-15I בישרה את פתיחתה המחודשת של טייסת "הפטישים", שמאז הספיקה להמריא לאינספור תקיפות, ציד משגרי רקטות וגיחות לילה
 


ניסוי מוצלח ליכולות היירוט של "כיפת ברזל"
סדרת הניסויים, שתוכננה מראש והושלמה בהצלחה, נועדה להרחיב את ביצועי המערכת ולשפר את יכולותיה מול מגוון חסר תקדים של איומים. הניסוי יביא לשדרוג היכולות המבצעיות של המערכת
 

פברואר  2013 

טילי ה"חץ" יוכלו ליירט מגוון איומים גדול יותר
מערכת ה"חץ", אשר אחראית להגן על ישראל מפני טילים בליסטיים ארוכי טווח, צפויה לעבור כבר ב-2013 שורה של שיפורים: מכ"ם מתקדם, מרכז חדש לניהול יירוטים ויכולות יירוט בטווחים רחוקים יותר. "מגוון האיומים שנוכל להתמודד איתם יתרחב"
 


עומדים על המשמר: קציני הגנ"א חדשים
עם סיומו של קורס קצינים נוסף במערך ההגנה האווירית, הצטרפו קצינים חדשים לכוחותיו של המערך המתפתח. בין המסיימים הגאים: לוחמת כיפת ברזל ונכדו של אחד ממקימי טייסת "הפטישים". "עיני הלוחמים יהיו נשואות אליכם. משימתכם מתחדדת בתקופה זו"
 

לפני הגעת ה"שמשון": הרקולס J נוחת בנבטים
עוד לפני שמטוסי ה"שמשון" יגיעו לארץ, מטוסי קרנף J אמריקאים נחתו בבסיס נבטים. טייסי ה"קרנף" הישראליים ערכו אימון משותף עם הטייסים מארה"ב, והכירו מקרוב את דור העתיד של מטוסי התובלה