ידיעון עמותת חיל האויר

4 באפריל  2012

 

לחברי העמותה שלום רב,

 

לפני כשבועיים נשלח לכם בדואר "עמותון" לקראת חג הפסח קריאה מהנה.
ניתן לקרוא גם באתר העמותה, הקש כאן.

ערב מורשת "מערך המודיעין" 13 ביולי 2012  

התחלנו בהכנות לערב המורשת שיערך בסיס חיל האויר בחצור.

בעוד כחודש נפרסם עמותון עם פרטים על הערב וההרשמה.

 

טיול משפחות שכולות

אתמול בערב חזרנו מטיול המשפחות שנערך במשך 3 ימים באזור אילת.

הטיול מאורגן בשיתוף עם ענף נפגעים חיל האויר.

מפקד חיל האויר האלוף עידו נחושתן ונשיא העמותה אלוף (מיל) הרצל בודינגר

ביקרו והשתתפו בארוחת ערב חגיגית עם המשפחות.

המשפחות מוסרות את תודתן הרבה לעמותת חיל האויר על ארגון הטיול.

 

תערוכת ציורים בבית חיל האויר

אורה שרון רעייתו של חברנו תא"ל (מיל) מנחם שרון מציגה תערוכת ציורי דיו פרי מכחולה.

באכסדרה של בית חיל האויר בהרצליה.  התערוכה מוצגת במשך כל חודש אפריל מוזמנים לבקר.

 

 

ספר תורה ע"ש אילן ואסף רמון.

חברנו ברוך גנות יזם כתיבת ספר תורה ע"ש אילן ואסף רמון ומבקש לצרף חברים נוספים למצווה ע"י תרומה לכתיבת הספר.

המעוניינים בפרטים נוספים הקש כאן.

 

הצעת מישרות עבודה ג'ון ברייס

החברה מציעה תפקידים בתחום האווירי.

למידע נוסף  הקש כאן.  

 

קורס הכשרה למורים לפורשי צה"ל

פרויקט הקצינים והנגדים בראשות חברנו מוטי שגיא מתחיל באוקטובר 2012 קורס להכשרת אקדמאים להוראה במסלול העל יסודי.

לפרטים נוספים הקש כאן. 

 

 

הסרת הלוט מתמונת  One Mig Down""

אלופי ההפלות במטוסי מירז', של החיל נפגשו בבית חיל-האויר ב-28.3.12  לכבוד ציור אחד מיוחד עליו חתמו כל ה"אייסים", זה ציור של מטוס המיראז' האגדי, שאותו צייר רוברט טיילור ביוזמת אלוף העולם בהפלות סילוניות, חברנו גיורא אפשטיין. התמונה מתארת את הפלת מיג 21 על ידי אבי לניר ז"ל במלחמת יום הכיפורים.

האירוע התקיים במעמד מפקד חיל האויר, נשיא עמותת חיל האויר, משפחת לניר וטייסי המירז' לדורותיו. התמונה המקורית הוענקה למשפחת לניר וכל  "אייס" (מעל 5 הפלות במירז') קיבל עותק ממנה. 

 

 

בברכת חג פסח כשר ושמח

 

יעקב (ג'קי) שפורן

מנכ"ל העמותה

 

 

חדש בחיל האויר  
באדיבות אתר האינטרנט של חיל האויר

פברואר 2012

מטוס ההדרכה הבא: ה-M-346 האיטלקי

אחרי תהליך בחינה מעמיק ויסודי של שני מטוסי ההדרכה: הקוריאני והאיטלקי, המליץ חיל-האוויר למשרד הביטחון לרכוש את המטוס האיטלקי, ה-M-346. משרד הביטחון קיבל את המלצת החיל. בראיון לאתר חיל-האוויר מספר ראש מחלקת הדרכה על תהליך הבחירה.

גרסה חדשה למטוס ה-F-16

על רקע השמועות לפיהן סגירת פס-הייצור של מטוסי ה- F-16 מתקרבת בצעדי ענק, חשפה "לוקהיד-מרטין" (Lockheed Martin), יצרנית המטוס, את הדגם החדש של המטוס הוותיק F-16V .

בדגמו החדש של המטוס יותקנו מערכות אלקטרוניות חדישות, רדאר מתקדם, מחשבים חדישים ומערכות נוספות בקוקפיט. נכון לעכשיו מציעה החברה ללקוחותיה השונים ברחבי העולם לשפר את מטוסיהם לדגם המתקדם, או לרכוש מטוסים חדשים מהדגם החדיש. משמעותה של האות-V אגב, טמונה בראשית דרכו של המטוס, כשנכנס לראשונה לחיל-האוויר האמריקאי וכונה על-ידי הטייסים. 

אימון מיוחד לאיתור נעדרים בטייסת כטב"ם

מלבד משימות האיסוף השגרתיות, מוטלת על כתפיהם של מפעילי הכטב"ם גם אחריות מסוג אחר. באימון שהתקיים השבוע, תרגלו טייסת המל"טים הראשונה ויחידה 669 תרחיש של איתור נעדרים. הצצה אל המשימה הייחודית.

לראשונה: קצינת חימוש בחיל-האוויר

לאחר שנשים השתלבו מזמן בתפקידי צוות האוויר בחיל, ואחרי שגם במערך ההגנה האווירית מונתה מפקדת סוללה ראשונה, הגיע תורו של המערך הטכני לשלוח את נציגתו: הכירו את סרן מירב בוכריס, קצינת החימוש הראשונה מאז הקמתו של החיל.

מרץ 2012

חיל-האוויר הפולני נחת לאימון מיוחד בישראל

אחרי חיל-האוויר היווני והאיטלקי, גם הפולנים לא מוותרים ומגיעים לאימון משותף עם חיל-האוויר הישראלי. "זהו אחד האימונים הכי טובים שהיינו בהם", מספר מפקד חיל-האוויר הפולני, גנרל לך מייאבסקי, שאף ביקר במוזיאון יד ושם.

תוך 3 ימים: עשרות יירוטים ל"כיפת ברזל"

כמעט 100 רקטות שוגרו מכיוון עזה לעבר יישובי ישראל. "כיפת ברזל" הצליחה ליירט את הרוב המכריע של הרקטות אשר כוונו לעבר מרכזי אוכלוסייה. שר הביטחון: "המערכת משנה את חופש הפעולה של ההנהגה והדרג הצבאי".

בקרוב: סוללה רביעית ל"כיפת ברזל"

סוללות "כיפת ברזל", שעקב ההסלמה הוצבו בימים האחרונים באזור הדרום, צפויות לקבל בשבועות הקרובים חיזוק נוסף. סוללה רביעית תהפוך בקרוב למבצעית ותסייע במאמצי יירוט הרקטות. בפעם הראשונה, תעמוד בראש הסוללה מפקדת.

ראש המטה הנכנס: "המזרח התיכון גועש"
תא"ל חגי טופולנסקי, שעמד בשנים האחרונות בראש להק אוויר, התמנה לראש מטה חיל-האוויר. "אנו בתקופה מאתגרת במיוחד", אמר תא"ל טופולנסקי. "עלינו לגלות נחישות ויצירתיות על מנת להמשיך לשפר את יכולותיו ואיכותו של חיל-האוויר".

מרכז סימולטורים חדש למערך ההגנה האווירית
מערך ההגנה האווירית ממשיך להתפתח ומקים מערכת אימון חדישה, הכוללת סימולטורים למערכות הנשק השונות, מטילי הכתף ועד למערכת "כיפת ברזל". כך יוכשר הדור הבא של לוחמי ההגנה האווירית.

מפקד חיל-האוויר החל בסבב פרידה מן החיל
מפקד חיל-האוויר חזר לבסיס הדרומי ביותר, בסיס עובדה, האחראי על הכשרת טירוני וקציני חיל-האוויר. הוא נזכר בצעדים הראשונים שעשה בחיל: "כל אחד מאיתנו התחיל כחייל מבוהל בבקו"ם, עם מדים במידה הלא נכונה ונעליים שמאליות".