ידיעון עמותת חיל האויר
13.4.2014

לחברי העמותה שלום רב,

עמותון פסח יצא לאור ונשלח לבתיכם, לקריאה הקש כאן

ערב מורשת "מבצעים ארוכי טווח"
ערב המורשת השנתי של העמותה מתקרב ובא, הוא יערך בתל נוף ביום חמישי 19.6.14 בערב. בעוד כחודש יפורסם עמותון שינחה הזמנת כרטיסי כניסה לערב.

ערב "זוכרים את נוריק"
ביום רביעי, 26.3 קיימו חבריו של נוריק ערב לזכרו בבית חיל האויר.
השתתפו באירוע בני משפחתו של נוריק וחבריו משרותו בחיל וחבריו לעבודה.

                              פנל חברים מספרים על נוריק

קורס מס' 7 השמים אינם הגבול
ב 27.3.14 פתחנו בשיתוף עם חיל האויר, את קורס מס' 7 של התוכנית הפועלת
להכשרת יוצאי חיל האויר לעיסוק בקהילה.

מפגש לוחמי סוללת 136א
ב 3.4.2014 נפגשו לוחמי סוללת טילי הוק 136א שישבה באבו סמרה שבסיני וציינו מלאת 40 שנה למלחמת יום הכיפורים.
היה מפגש מיוחד ומרגש.

טיול משפחות שכולות
לפני שבוע התקיים הטיול השנתי המסורתי של המשפחות השכולות, והפעם יומיים בגליל. נשיא העמותה, אלוף (מיל) הרצל בודינגר ומפקד חיל האויר אלוף אמיר אשל, השתתפו בארוחת הערב החגיגית, שוחחו עם המשפחות וברכו את המשתתפים.
הטיול מאורגן על ידי עמותת חיל האויר בשיתוף עם ענף נפגעים של החיל.

פנטום מעל ישראל
ספר חדש באנגלית של חברנו תא"ל (מיל) יפתח ספקטור, המהווה עיבוד מחדש של ספרו "חלום בתכלת" משנות ה 90, רומן על מלחמת יום כיפור.
הספר יצא באמזון, במתכונת להורדה למחשב
לכתבה על הספר (באנגלית) הקש כאן

השמשון הגיע
ברכות לטייסת 103 עם קליטת מטוס ההרקולס החדש, השמשון שנחת ביום רביעי 9.4.14 בנבטים מול קהל רב ונרגש מהמעמד,

 

חג פסח שמח,

יעקב (ג'קי) שפורן
מנכ"ל העמותה

------------------------------------------------------------------------
חדש בחיל האויר 
באדיבות אתר האינטרנט של חיל האויר


פברואר 2014

מפקד חיל-האוויר הצרפתי ביקר בישראל
מפקד חיל-האוויר הצרפתי, גנרל דניס מרסייה, הגיע לביקור בישראל בן ארבעה ימים. מטרת הביקור היא העמקת הקשר בין שני חילות-האוויר ובמסגרתו נפגש הגנרל עם מפקד חיל-האוויר הישראלי, סייר בבסיסי החיל ואף טס במטוס ה"רעם" בבסיס חצרים

עשור למערך הסופה
בפברואר 2004 נחתו בישראל מטוסי ה"סופה" (F-16I) הראשונים ומאז כבר עשו היסטוריה: פעילות מבצעית רחבת היקף, טכנולוגיה עשירה ועשייה ענפה בהגנת שמי המדינה.

מרכז הדרכה חדש למערך התובלה הכבדה
מרכז הדרכה חדש למערך התובלה הכבדה נפתח בבסיס נבטים, מעוז התובלה הכבדה של חיל-האוויר. במרכז החדש יכשירו וידריכו את אנשי המערך, המורכב מארבעה כלי-טיס שונים ועשרות משימות. החזון: טייסת שלמה של מאמני תובלה כבדה

חיל-האוויר מצדיע ל-50 אלף משרתי המילואים
על אף שהשתחררו מזמן משירותם הצבאי, עוצרים עשרות אלפי אנשי משפחה וקריירה את שגרת יומם עם הגעת צו המילואים לביתם ומתייצבים ביחידותיהם, פעם אחר פעם. הם נקראו שוב הפעם לערב שכולו הצדעה לתרומתם. "מרכזיותכם בעשיית החיל בשגרה ובלחימה עצומה"

המערך הטכני נערך לאתגרי שנת 2014
בכירי המערך הטכני מתכוננים לשנת 2014 ואתגריה: בכנס שנערך בראשות ראש להק הציוד (רלצ"ד), תא"ל רן בשביץ, סוכמה שנת 2013 והוצגו אתגרי שנת 2014. בין האתגרים מולם יתמודדו אנשי המערך השנה ישנם פיתוחים טכנולוגיים של צבאות האויב, אי-היציבות השלטונית במדינות הסובבות את ישראל וגם הקיצוץ בתקציב הביטחון. "מחכה לנו שנה מאתגרת", אמר רצל"ד במהלך הכנס. "המערך הטכני צריך לתת מענה לצרכי חיל-האוויר ולשים דגש על מקצוענות. דגש נוסף חשוב הוא הבטיחות".
 

מרץ  2014

מפקדי החטיבות למדו מקרוב על חיל-האוויר
בשעת לחימה ידרשו מפקדי החטיבות להוביל את הלוחמים בשדה הקרב. לאחרונה נפגשו מפקדי חטיבות לעתיד עם אנשי חיל-האוויר ולמדו על תהליכי תכנון הלחימה שלהם ועל היתרונות שהן מעניקים מול האויב. "מפקד שידע לנצל את הסיוע שמעניק חיל-האוויר ירוויח בקרב"

רבע מהחינוך הטכנולוגי בארץ מחיל-אוויר
חיל-האוויר מתגאה בטכנולוגיה מתקדמת ומערך טכני גדול ומקצועי. כדי לשמר את איכות אנשיו, הקים חיל-האוויר לפני כעשור כיתות לימוד טכנולוגיות בבתי-ספר בארץ. כיום, מהוות הכיתות הללו כ-23% מכלל החינוך הטכנולוגי בארץ: 7,500 תלמידים שהם העתיד של חיל-האוויר

מדריכות סימולטור ראשונות למטוס הלביא
בקיץ הקרוב ישתנו פני הדרכת הטיסה בחיל, כאשר ינחת בישראל מטוס ההדרכה החדש ה"לביא". החודש החלו את הכשרתן מדריכות הסימולטור הראשונות שידריכו את פרחי-הטיס וצוותי-האוויר באחד ממאמני הטיס המתקדמים בעולם

אחרי 40 שנה: פדויי השבי של החיל נפגשים
פדויי השבי של חיל-האוויר נושאים באמתחתם לא מעט זיכרונות: המלחמה שהייתה, השבי המנוכר והמדינה שלא הפנתה עורף. השבוע, בחלוף 40 שנה, הם נפגשו יחד עם נשותיהם בבסיס חצור של חיל-האוויר, וזכו להביט זה בזה במדי חירות. "הסיפור שלכם הוא הסיפור של כולנו"